Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Про Службу » Про нас

Про нас

Відповідно до наказу Президента України від 26 лютого 1999 року №219/99 «Про основні напрямки конкурентної політики на 1999-2000 роки та засоби з їх реалізації», постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №420,з метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів, які спрямовані на будівництво, реконструкцією, ремонтом та утриманням  автомобільних доріг у Харківській області, наказом Міністерства транспорту України від 28 березня 2000 року № 121 в травні 2000 року створена Адміністрація автомобільних доріг у Харківській області, яка наказом Державної служби автомобільних доріг України від 18 квітня  2000 року перейменована  в Службу автомобільних доріг у Харківській області.   

У 2001 році замість державної корпорації "Укравтодор", що поєднувала функції замовника і підрядчика в одній особі, були утворені дві структури: Державна служба автомобільних доріг України і Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України". Перша з них виступає  представником власника доріг і замовником робіт, друга підрядником-виконавцем.

Від Харківського облавтодору  відійшла функція замовника дорожніх робіт.

З 01 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України  (у регіоні – Служба автомобільних доріг у Харківській області) у сферу управління обласної державної адміністрації (на баланс Департаменту капітального будівництва), далі ДП «Дороги Харківщини». Мережа автомобільних доріг місцевого значення складає – 7334 км. Такі зміни відбулися в рамках децентралізації та згідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення». Для фінансування робіт з ремонтів та утримання місцевої мережі доріг з 01 січня 2018 року в областях діють обласні дорожні фонди.

Служба автомобільних доріг області є єдиним замовником  по виконанню дорожніх робіт на дорогах загального користування державного значення в Харківській області.

Сьогодні дорожня галузь є одним з найважливіших ланцюгів народногосподарського комплексу області, України в цілому, її життєдіяльною системою, від стану якої значною мірою залежить і стан економіки.

Протяжність доріг державного значення по Харківській області – 2335,1 км, в тому числі дороги міжнародного значення – 611,4 км; дороги національного значення – 108,0 км; дороги регіонального значення – 638,3 км; дороги територіального значення – 977,4 км.

Автомобільні дороги загального користування державного значення, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у  Харківській області, мають особливе значення в розвитку економіки регіону. Від них залежить не тільки ефективність роботи промисловості, сільськогосподарського виробництва, а й забезпечення належного життєвого рівня населення області.

На автомобільних дорогах загального користування державного значення знаходиться 243 мости загальною протяжністю 13276 пог. м.