Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

новини

  • 10.05.2024

    13 травня в Україні стартує Тиждень безпеки дорожнього руху

    З понеділка, 13 травня, в Україні стартує Тиждень безпеки дорожнього руху, який проводиться в рамках Другого Десятиліття дій з забезпечення безпеки дорожнього руху 2021–2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН А/74/L.86 "Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі", за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України. Основна його мета – це реалізація дій та зусиль, спрямованих на підтримку безпеки дорожнього руху задля зменшення рівня аварійності, а разом із тим смертності на дорогах та травматизму.

  • 2.05.2024

    На Харківщині капітально ремонтують міст через річку Тетлега

    Міст через Тетлегу – один із 27 мостів та шляхопроводів регіону, зруйнованих під час повномасштабного вторгнення. Збудований у 1993 році, він міг би прослужити ще не одне десятиліття. Та нашим військовим довелося підірвати його, аби зупинити рух колон ворожої техніки, що прямували на Харків. Втім, робота саперів була настільки “ювелірною”, що зайвих руйнувань вдалося уникнути. Для забезпечення руху тут побудували тимчасовий металевий міст, а капітальний ремонт основного триває.

  • 17.04.2024

    Роботу з ліквідації аварійної ямковості на трасі М-03 в межах Харківської області завершено на 95%

    Підрядні організації Служби відновлення майже завершили аварійний ремонт покриття на одному з основних логістичних маршрутів Харківщини – трасі М-03 Київ – Харків – Довжанський, на ділянці від Гонтова Яра до Харкова. Ця траса зв’язує область з іншими регіонами країни та є основним шляхом для доставки гуманітарних та військових вантажів, а також евакуації поранених. Вибоїни та ями прибирають пневмо-струменевим методом та за допомогою гарячого асфальтобетону, який доправляють на місце у спеціальних автомобілях-термосах. На найбільш зруйнованих ділянках залучали ще й асфальтоукладальники. Щоб якнайшвидше привести до ладу аварійне покриття, підрядникам довелося навіть залучати техніку та додаткові бригади з інших регіонів.

  • 5.04.2024

    Відновлення штучних споруд, зруйнованих росіянами під час окупації Харківщини, триває

    Влітку 2024 року планується повноцінне відновлення руху транспорту ще на одному зі шляхопроводів у Чугуївському районі Харківської області. Тут вже завершено демонтаж зруйнованих прогонових будов та опор споруди, влаштування нових опор, прогонових будов та монолітної залізобетонної плити. Фахівці зробили гідроізоляцію шляхопроводу та водовідвід, уклали асфальтобетонне покриття та встановили огородження. Тривають роботи з влаштування підходів до споруди. Цей міст, наголошують фахівці, має велике стратегічне значення і його повноцінна експлуатація дозволить пришвидшити рух гуманітарних вантажів та маршрути госпітальєрів.

  • 28.03.2024

    Угоди з підрядними компаніями щодо відновлення двох навчальних закладів у селі Циркуни та у селищі Слатіно на Харківщині розірвано.

    Тендери на будівельні роботи були оголошені Службою відновлення у 2023 році відповідно до рішень Кабінету міністрів за зверненням органів місцевої влади.

    Утім наразі роботи проводити неможливо, оскільки обидва ліцеї знаходяться в зоні, яка піддається масованим обстрілам. Від часу оголошення тендерів до підписання угод безпекова ситуація в області значно погіршилася.

    Це підвищує ризик для людей, які можуть бути залучені до відбудови об’єктів, а також несе загрозу повторних руйнувань.

    Відновлення зазначених навчальних закладів буде проведено у разі покращення безпекової ситуації в регіоні і по наявності відповідного фінансування.

  • 18.03.2024

    Нарощуємо темпи ліквідації ямковості на дорогах державного значення в Харківській області

    Поки сприяють погодні умови, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області залучила до роботи з ліквідації аварійної ямковості таких потужних підрядників як "Автомагістраль – Південь", "РДС" та "Славдорстрой". У пріоритеті, перш за все, траса М-03 Київ – Харків – Довжанський, яка має стратегічне значення щодо забезпечення гуманітарних та військових перевезень, та "об’їзна дорога" навколо Харкова.

  • 8.03.2024

    Розпочато ремонтні роботи на одному з мостів у Балаклійській громаді на Харківщині

    Щойно дозволили погодні умови, підрядники розпочали демонтаж та вивезення зруйнованих конструкцій одного з мостів у Балаклійській громаді. Цей міст був зруйнований ще у 2022 році, коли окупанти відступали з захоплених територій Ізюмського району. Руйнування виявилися доволі значними, тож для забезпечення проїзду тут було зведено тимчасову переправу. Зараз же розпочато відновлення мосту. Нова споруда буде розрахована на сучасні навантаження.

  • 26.02.2024

    На найбільш зруйнованих ділянках дорожнього полотна на трасі М-03 Київ – Харків – Довжанський замінюють шар асфальтобетонного покриття

    Вихідними, щойно дозволили погодні умови, дорожники проводили аварійні ремонтні роботи на одній з головних трас області, що з'єднує Харків зі столицею України. Зважаючи на інтенсивність руху на цьому напрямку та його логістичну значущість, а також враховуючи те, що плановий ремонт тут не робився вже доволі довго, фахівці вирішили за доцільне на окремих, найбільш пошкоджених ділянках, повністю зняти верхній шар асфальту та замінити його новим.

  • 16.02.2024

    Проводимо комплекс заходів щодо ліквідації ямковості на трасі М-03 Київ – Харків – Довжанський

    Нинішня зима, що супроводжувалася істотними перепадами температури та її постійними переходами через 0°, остаточно зруйнувала одну з найважливіших дорожніх артерій області – трасу М-03 Київ – Харків – Довжанський. Саме цією трасою здійснюється стратегічне забезпечення прикордонних та прифронтових районів області, йдуть гуманітарні вантажі та машини госпітальєрів.

    Підрядні організації Служби вже навіть за несприятливих погодних умов почали невідкладні роботи з аварійної ліквідації ямковості. Поки що це єдиний доступний варіант експлуатаційного утримання, враховуючи відсутність сталого фінансування.

    Десятки дорожніх працівників, спецмашин та механізмів працюють над усуненням деформацій дорожнього полотна, дотримуючись усіх технологічних вимог. Автомобілі-термоси підвозять асфальтобетонну суміш, яку вкладають у спеціально оброблені та вирізані заглиблення, а потім трамбують катками. Коли погодні умови стануть сприятливими, ліквідація ямковості носитиме масовий характер.

    Під час роботи намагаємося враховувати інтенсивність руху, аби не наражати на небезпеку дорожників та спричиняти мінімум незручностей водіям. Просимо всіх учасників руху зважати на дорожні знаки, що попереджають про проведення ремонтних робіт, знизити швидкість та бути обережними й уважними.

  • 10.02.2024

    Оперативна інформація щодо стану проїзду дорогами державного значення на Харківщині

    Станом на ранок суботи, 10 лютого, проїзд дорогами державного значення повністю забезпечено. Щоб уникнути проблем та зупинок руху, на маршрути вийшли 132 одиниці спеціальної техніки: