З огляду на високе навантаження структурних підрозділів Національного агентства, які задіяні в процесах опрацювання звернень різними каналами зв’язку та для економії часу і покращення комунікації з уповноваженим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції, у разі виникнення запитань, пов’язаних з декларуванням, конфліктом інтересів, та інших запитань, надання відповідей на які належить до компетенції уповноваженої особи, НАЗК наполягає на необхідності звернутися по відповідну консультацію до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в організації. Якщо питання не буде вирішено, уповноважена особа організації адресує його уповноваженій особі органу, до сфери управління якого належить організація, відповідно до п.п. 4 п. 2 розділу ІІ Типового положення, а у разі відсутності такої особи - особисто звертається до Контакт-центру Національного агентства.
З метою забезпечення виконання антикорупційних програм Служб відновлення та розвитку інфраструктури в областях (далі – Служб відновлення), узгодження спільного підходу та впровадження єдиних практик застосування антикорупційного законодавства Службами відновлення з 04 по 06 вересня 2024 Сектором з питань запобігання та виявлення корупції Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України проведено семінар-практикум для уповноважених з антикорупційної діяльності Служб відновлення на тему: «Практичні аспекти роботи уповноважених Служб відновлення».
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області (далі – Служба відновлення у Харківській області) здійснює в межах визначених повноважень заходи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту автомобільних доріг, штучних споруд, інших об’єктів дорожнього господарства та об’єктів інфраструктури, щодо яких Служба відновлення у Харківській області виконує функції Замовника.
Ми цінуємо свою ділову репутацію та керуємося цінностями, які допомагають нам удосконалюватися та розвиватися. Ми поважаємо закон, права і свободи людини, чесні взаємовідносини та прозору співпрацю. Ми діємо професійно, усвідомлюючи інтереси Служби відновлення у Харківській області і ставлячи їх вище особистих інтересів, в тому числі під час ухвалення рішень та/або вчинення дій на посаді працівника Служби відновлення у Харківській області.
З метою формування єдиних етичних стандартів Службою відновлення у Харківській області було розроблено та 29.04.2024 затверджено Кодекс етики та поведінки працівників Служби відновлення (далі - Кодекс).
Кодекс визначає основні цінності, принципи та правила ділової етики та етичної поведінки працівників Служби відновлення у Харківській області. Кодекс ґрунтується на положеннях чинного законодавства України, розроблений з метою впровадження високих етичних стандартів поведінки, добросовісного, чесного та професійного виконання працівниками Служби відновлення посадових і службових обов’язків, а також для недопущення вчинення корупційних правопорушень, правопорушень, пов’язаних з корупцією, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”, формування у них нетерпимості (нульової толерантності) до корупції та сприяння зміцненню суспільної довіри.
Ми заохочуємо Вас дізнатися більше про «Кодекс етики та поведінки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України» та «Кодекс етики та поведінки працівників Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області.
Національне агенство з питань запобігання корупції розробило методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції. З моменту затвердження цих Методичних рекомендацій втратили чинність:
- Методичні рекомендації від 21.10.2022 № 13 «Щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції»;
- Роз’яснення від 05.12.2022 № 14 «Щодо застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності в умовах воєнного стану».
Відповідно до Антикорупційної програми Служби відновлення, затвердженої наказом від 25.08.2023 № 232, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області прагне співпрацювати з діловими партнерами, які здійснюють свою діяльність законно та етично, взаємодія з якими не несе корупційних ризиків для Служби відновлення.
Антикорупційна програма – це стратегічний документ, який визначатиме процес управління корупційними ризиками у діяльності Служби відновлення, встановлює правила, стандарти і процедури щодо виявлення, протидії та запобігання корупції, виконання якого сприяє формуванню негативного ставлення працівників державних органів та юридичних осіб до корупції.
Робочою групою з оцінювання корупційних ризиків досліджено внутрішнє та зовнішнє середовище Служби відновлення, проведено аналіз та ідентифікацію ризиків та заходів з їх мінімізації.
За результатами оцінки, в середовищі Служби відновлення ідентифіковано 74 корупційних ризики та визначено заходи щодо їх мінімізації. За кожним заходом мінімізації закріплено виконавців, термін та індикатор виконання.